Loading...
  • +90 258 371 15 65
Canlı Destek

DİM-01 Katlar Arası Taşıma Platformu

Ürün Kategorileri
DİM-01 Katlar Arası Taşıma Platformu
METALMAK DİM-01 Çeşitli ölçülerdeki Tekerlek takımlarını, lokomotif dingillerini, CER motorunu yer altı tüneli içinden başka bir alana aktarma işlemini gerçekleştiren bir makinedir.

DİM-01 iki ağızlı bir yer altı tüneli içinden çalışan ana kumanda panosu veya uzaktan kumandası ile yönlendirebileceğiniz bir makinedir. Dikey yönde lokomotifin bir tarafını kaldırabilecek şekilde 100 tona kadar kaldırma kapasitesine sahip DİM-01, yatay harekette ise 10 tona kadarki yüklerinizi de emniyetle taşıyabilecek yapıdadır.

DİM-01 ile CER atölyelerinde lokomotif bakım onarım atölyelerinde revizyon işlemleriniz çok daha kısa bir sürede gerçekleşecektir.
DİM-01 işletmenizin demirbaşları arasındaki yerini alacaktır.
 

DİM-01 Çeşitli Lokomotiflerin Dingillerini, CER motorlarını lokomotif üzerinden sökülerek yer altı tüneli sayesinde başka bir alana taşıma işlemini gerçekleştiren makinelerdir.
DİM-01 Dingil indirme mekanizması genel hatları ile 4 adet dikey sütundan ve makinanın hareket edeceği iki ağızlı yer altı tünelinden meydana gelmektedir.Dingil indirme tesisinin çukur ağızları ray yolları üzerinde yer almaktadır. Bu çukur ağızlarına gelen kısımlardaki raylar sökülüp takılabilen yapıda olmaktadır.
Lokomotiften dingil indirmek istenildiğinde, çukurun ağız kısımlarındaki raylar sökülmektedir. Sonrasında çukur başına getirilen Dingil indirme makinasının tablasına yukarı yönlü hareket verdirilir ve lokomotifin bir yarısı makine tarafından kaldırılır. Yükten kurtulan lokomotif bojilerinin pimleri sökülür ve indirme işlemi başlatılır. Sökülen lokomotif tekerlek takımı çukur ağzından indirilir. Çukur zeminine indirilen tekerlek takımını kanal içinden hareket ettirecek yanal hareket başlatılır. Çukur içinde yatay olarak kaydırılan tekerlek takımı diğer çukur ağzına geldiğinde sistem hareketi kendiliğinden durur ve tablaya yukarı yönlü hareket verdirilerek tekerlek takımı çukur ağzından ray yolu üzerine çıkarılır ve işlem tamamlanmış olur.

CER motoru indirilmek istendiğinde yukarıda bahsedilen işlemlerin aynısı tekrarlanır sadece cer motoru indirilmesinde zeminde yer alan rayların sökülmesine gerek kalmayacaktır. Ray arasından CER motoru yukarıda bahsedilen şekilde indirilir diğer çukurdan kaldırılır.
Makinanın tablasında ray tekerleklerinin oturacağı fikstür standart ray açıklığına göre tasarlanmaktadır. (Standart ray açıklığı 1435 mm’dir.)

Dingil İndirme Mekanizması yukarı-aşağı yönlü kullanım sırasında lokomotifin bir kısmın kaldırabilecek şekilde 100 tona kadar emniyetli bir şekilde kaldırabilme özelliğine sahiptir.
Dingil İndirme Mekanizması 10 Tonluk Tekerlek takımını Yatay (ileri-geri) olarak emniyetle taşıyabilme kapasitesine sahiptir.
Sistemin hareket tipi elektromekanik hareket olmakla birlikte tezgâh üzerinde 4 ayrı kolon ve her bir kolonda vidalı mil-somun sistemi bulunmaktadır.
Tezgâhta kullanılan vidalı millere trapez diş açılmakta olup kendiliğinden kitlenebilen bir yapıdadır.
Trapez vidalı malzemeler özel alaşımlı çelikten imal edilmektedir.
Sitemde kullanılan somunlar bronz malzemeden imal edilmektedir.Çukur zemininde raylar üzerinde hareketi makineye yerleştirilmiş Ø400 çapında ray tekerlekleri sayesinde gerçekleştirmektedir.Yatay Hareket Sisteminde hız kontrol mevcut olup tezgâhın hızını ayarlayabilmektesiniz.
Mekanizma PLC Kontrollü olup üzerinde dokunmatik TFT ekran yer almaktadır.
Hareketin anlık kontrolü PLC tarafından izlenmekte olup herhangi bir arıza durumunda veya oluşabilecek dengesiz indirmelerde durum PLC tarafından tespit edilip hareket sonlandırılacaktır. Kullanıcı hata uyarısını ekran üzerinden görebilmektedir.
Tesisin içinde tekerlekli ana kontrol panosu ve ayrıca uzaktan kumanda mevcuttur.
Ana kontrol panosu kapağı üzerinde dingil indirme mekanizması için aşağı/yukarı butonları tekerler için (yatay hareket) ileri/geri butonları, acil durdurma için acil stop butonu ve tünel içi makine aydınlatma için aç/kapa anahtar bulunmaktadır.
Ayrıca çukur içerisindeki lift ayaklarında, uzaktan kumada üzerinde acil stop butonları, dingil indirme mekanizması için aşağı/yukarı butonları, yatay hareket için ileri/geri butonları ayrıca yer almaktadır.
Sistem üzerinde güvenlik emniyet siviçleri farklı noktalarda konumlandırılmıştır.
Makine çukur içerisinde yukarı ve aşağı limitlerine ulaştığı zaman otomatik olarak durur ve ekran alarm sayfasında bu durum belirtilir.

Çukur içinde tesisin ileriye veya geriye hareketi sırasında çukur başlarına ulaşıldığı zaman sistem otomatik olarak durur ve ekran alarm sayasında bu durum belirtilir.

Dikey Hareketi gerçekleştiren bronz somunlarda oluşacak bir olası hasar durumunda sistem otomatik olarak bunu fark eder ve hareketi durdurur ve ekran alarm sayasında bu durum belirtilir.DİM-01 Dingil İndirme Makinesi özel tasarım makine grubunda yer aldığı için her projeye göre değişkenlik gösterebilmektedir.
 

MODEL  DİM-01
ENERJİ BESLEME 380 Volt AC / 50 Hz
MAKSİMUM KALDIRMA KAPASİTESİ(Dikey Harekette) 100 TON
MAKSİMUM TAŞIMA KAPASİTESİ(Yatay Harekette) 10 TON
KALDIRMA-İNDİRME-DÖNDÜRME İŞLEMİ ELEKTROMEKANİK
HAREKET MOTORU(DİKEY HAREKET) 7,5 KW (FRENLİ)
HAREKET MOTORU(YATAY HAREKET) 1,5 KW (FRENLİ)
ÇALIŞMA SÜRESİ  SÜRESİZ
ÇALIŞMA RAYI AÇIKLIĞI 1435 MM(STANDART ÖLÇÜ)
MİNİMUM KALDIRMA YÜKSEKLİĞİ
(FİKSTÜRE KADAR)
1380 MM 
(isteğe göre ayarlanabilir değer)
MAKSİMUM KALDIRMA YÜKSEKLİĞİ
(FİKSTÜRE KADAR)
2840 MM
(isteğe göre ayarlanabilir değer)
KALDIRMA HIZI 250-300 mm / Dakika
(isteğe göre ayarlanabilir değer)
FİKSTÜR ÖLÇÜSÜ 1460 MM X 1400 MM
(isteğe göre ayarlanabilir değer)
EMNİYET SOMUNU MEVCUT
VİDALI MİL KORUMA KÖRÜĞÜ MEVCUT
ANA KONTROL PANOSU MEVCUT
UZAKTAN KUMANDA MEVCUT
ENERJİ KABLOLARI MEVCUT
(kablo uzunluğu projeye göre değişkenlik gösterir)
GÜVENLİK SİVİCİ SAYISI 22
YÜKSEKLİK LİMİT SİVİCLERİ  MEVCUT
TEZGAH HAREKET TARZI RAY ÜZERİ YATAY HAREKET
BOYA ELEKTROSTATİK FIRIN BOYA 
YERİNDE KURULUM MEVCUT
YERİNDE OPERATÖR EĞİTİMİ MEVCUT
GARANTİ 24 AY
YEDEK PARÇA TEMİN GARANTİSİ 120 AY
https://www.youtube.com/watch?v=xhThrW9Eu54&t=21s
DİM 01 Katlar Arası Taşıma Platformu RAYMAKSAN Transport Platform Between Floors (on railway)
BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ
/ @raymaksan / @facebook/raymaksan

Bize Ulaşın

"Her Daim En İyisi"

  • Kayalar Mah. 6029 Sk. No:4 MERKEZEFENDİ DENİZLİ / TÜRKİYE
  • +90 258 371 15 65
  • info@raymaksan.com
  • Pazartesi - Cuma: 08.00 - 18.00
    Cumartesi: 08.00 - 16.00
    Pazar: Kapalı