Loading...
  • +90 258 371 15 65
Canlı Destek

VK160T 160 Tonluk Vagon Kaldırma Krikosu

Ürün Kategorileri
VK160T 160 Tonluk Vagon Kaldırma Krikosu
METALMAK VK160T Kaldırma Krikosu, Türkiye de ilk ve tek yerli üretim olarak firmamız tarafından üretimi gerçekleştirilmiş bir üründür. 160 tona kadar muhtelif yüklerinizi kaldırma indirme işlemlerini rahatlıkla yapabilmeniz için size özel tasarımı ve üretimi yapılan kaldırma krikolarıdır. Mesafesi ayarlanabilen kaldırma çenesi sayesinde yüklerin birbirinden farklı kaldırma noktalarına, rahat erişim imkânı sunan VK160T, zemine döşenmiş ray yolları üzerinde uzun bir hat boyunca elektrikli yan kaydırma tekerleri sayesinde ray üzerinde istenilen noktaya kaydırılabilme imkanı sunar. PLC kontrollü, dokunmatik ekranlı panoya sahip olan VK160T ayrıca iş güvenliği notasında da üzerinde bulunan emniyet siviçleri sayesinde güvenli bir çalışma imkânı sunar.

VK160T işletmenizin demirbaşları arasında yerini alacaktır.
 

1 Takım Kaldırma Krikosu 4 adet 40 ton kapasiteli kaldırma krikosundan ve 1 adet ana kontrol panosundan meydana gelmektedir. Kriko ayaklarının her birinin üzerinde kontrol panosu bulunmakta olup ilk manuel hareketi ve yük destekleme hareketi bu panolar üzerinden yapılabilmektedir.Kaldırma krikolarının çeneleri ileri-geri ayarlanabilir yapıdadır bu sayede muhtelif kaldıracağınız yüklerin farklı kaldırma noktalarına rahatlıkla ulaşabilme imkânı sunmaktadır.Kaldırma krikoları, zemine döşenmiş ray yolları üzerinde elektrik motoru tahrikli yan tekerler vasıtası ile krikolar ray hattı boyunca istenilen noktaya taşınabilmektedir.Kaldırma Krikolarının üst tablası üzerinde yer alan taşıma halkaları sayesinde krikolar bir yerden diğer bir yere rahatlıkla taşınabilmektedir.VK160T Krikosunda bulunan emniyet tedbirleri;

Yükseklik Limit Durumları: Her krikoda alt(minimum) ve üst(maksimum) limit siviçleri mevcut olup bu siviçlerin her biri ikişer adet konumlandırılmıştır. Limit siviçlerinin herhangi birinin algılamama durumunda yedeği olan siviç devreye girmektedir.

Altta Engel Kalması Durumu: Krikoların indirme işlemi sırasında gövde veya kaldırma çenesinin altında herhangi bir cismin olması durumunda bu siviçler devreye girerek hareket otomatik olarak durur bu durumlarda operatör krikolara aşağıya hareketi istese dahi verdiremez fakat yükten kurtulmasını sağlamak adına yukarı yönlü hareketi verdirebilir.

Taşıyıcı Somunun Arıza Durumu: Krikolarda bulunan taşıyıcı somunun olası bir arızasında devreye girer ve bu durumda operatör kaldırma işlemine devam edemez arıza PLC ekranından görülebilmektedir. Ana somunun zarar görmesi durumunda yükü taşıyıcı somunun altında yer alan emniyet somunu karşılar ve askıdaki yükün güvenli bir şekilde indirilmesine olanak sağlar.
Her bir kriko ayağı üzerinde ana taşıyıcı somunun haricinde 1 adet emniyet somunu bulunmaktadır.

Kriko (İstasyon) Sabit Durumu: Krikolarda güvenli kaldırma ve indirme işleminin yapılabilmesini sağlayan faktörlerden biri de kriko tabanının oturacağı zemindir. Kriko kaldırma işleminin yapılacağı zeminin düzgün ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Kriko zeminin tabana tam oturmadığı durumlarda bu siviç devreye girerek operatörün hareket verdirmesine izin vermeyecektir.

Yük Kontrol Durumu: Krikoların yük ile temas ettirilmesinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kriko ayakları tekli çalışma konumunda her biri ayrı ayrı kumanda edilir. Kaldırma çenesi yüke temas ettiği anda bu siviç sayesinde tekli kullanımdan çıkar kontrol ana kumanda panosuna geçerek hareketin tek merkezden senkron bir şekilde idare edilmesini sağlar.

Kriko Hareket Denetimi: Yükte olan krikoların grup halinde çalışması sırasında her bir krikoya yerleştirilmiş hareket algılayıcı gözler sayesinde kriko hareketi ana kontrol panosu tarafından anlık olarak ölçülür kullanıcı bu değerleri ekrandan görebilir. Sürekli olarak denetime tabi tutulan bu değerler arasında farklılıklar olması durumunda sistem değerleri eşitlemeye gidecektir eşitlenemeyecek durumlar ortaya çıkmış ise sistem enerjiyi keserek hareketin devam ettirilmesine izin vermeyecektir. Bu durum çenelerden birinin bir şekilde yükten kurtulması durumlarında da aynı şekilde işleyecektir.

METALMAK VK160T Kaldırma krikolarını ister ikili gruplar halinde isterseniz dörtlü takım halinde kullanabilirsiniz. 
 

MODEL  VK160T
ENERJİ BESLEME 380 Volt AC / 50 Hz
KRİKO BAŞI MAKSİMUM KALDIRMA YÜKÜ 40 TON
TOPLAM MAKSİMUM KALDIRMA YÜKÜ 160 TON / 4 AYAK
KALDIRMA-İNDİRME SİSTEMİ ELEKTROMEKANİK
HAREKET TİPİ VİDALI MİL-SOMUN TİPİ
HAREKET MOTORU GÜCÜ 15 KW (FRENLİ)
ÇALIŞMA SÜRESİ  SÜRESİZ
MİNİMUM KALDIRMA YÜKSEKLİĞİ 500 MM 
(isteğe göre ayarlanabilir değer)
MAKSİMUM KALDIRMA YÜKSEKLİĞİ 2500 MM
(isteğe göre ayarlanabilir değer)
KALDIRMA HIZI 250-300 mm / Dakika
(isteğe göre ayarlanabilir değer)
KALDIRMA ÇENE TİPİ HAREKETLİ
(isteğe göre sabit yapılabilir)
KALDIRMA ÇENESİ HAREKETİ 450 MM
KALDIRMA ÇENESİ GENİŞLİĞİ 310 MM
EMNİYET SOMUNU MEVCUT
VİDALI MİL KORUMA KÖRÜĞÜ MEVCUT 
ANA KONTROL PANOSU MEVCUT
AYAKLAR ÜZERİNDE KONTROL PANOSU MEVCUT
ENERJİ KABLOLARI MEVCUT
(kablo uzunluğu projeye göre değişkenlik gösterir)
KRİKOLAR ARASI SENKRON ÇALIŞMA
(dengeli yük kaldırma özelliği)
MEVCUT
GÜVENLİK SİVİCİ SAYISI 9
YÜKSEKLİK LİMİT SİVİCLERİ  MEVCUT
KRİKO AYAĞI HAREKET TARZI MOBİL RAY ÜZERİ YANAL HAREKET
KRİKO AYAĞI YÖNLENDİRME  HİDROLİK KOL BAĞLANTILI ELEKTRİKLİ TEKERLER
BOYA ELEKTROSTATİK FIRIN BOYA 
YERİNDE KURULUM MEVCUT
YERİNDE OPERATÖR EĞİTİMİ MEVCUT
GARANTİ 24 AY
YEDEK PARÇA TEMİN GARANTİSİ 120 AY
https://www.youtube.com/watch?v=kKdIigz3ANc
RAYMAKSAN VK160T VAGON KALDIRMA KRİKOSU 160 TON (VK160T 160TONS Railway Vehicles Lifting Equipment)
BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ
/ @raymaksan / @facebook/raymaksan

Bize Ulaşın

"Her Daim En İyisi"

  • Kayalar Mah. 6029 Sk. No:4 MERKEZEFENDİ DENİZLİ / TÜRKİYE
  • +90 258 371 15 65
  • info@raymaksan.com
  • Pazartesi - Cuma: 08.00 - 18.00
    Cumartesi: 08.00 - 16.00
    Pazar: Kapalı