Loading...
  • +90 258 371 15 65
Canlı Destek

VYK-01 Vagon Yan Kaydırma Platformu

Ürün Kategorileri
VYK-01 Vagon Yan Kaydırma Platformu
METALMAK VYK-01 VAGON YAN KAYDIRMA Çeşitli Demiryolu Araçlarını (Lokomotif, Vagon vb.) ray üzerinde iken platform üzerinde yana kaydırma işlemini yaparak vagonun yan raylara geçme işlemini geçekleştiren makinelerdir. Çukur bir alanda çalışan bir köprü üzerine alınan demiryolu aracı istenilen aralıklarda hareket ettirilerek aracın yan yollara geçişini sağlar. VYK-01 elektromekanik çalışma sistemi ile tesisinizin demirbaşları arasında yerini alacaktır.
 

METALMAK VYK-01 VAGON YAN KAYDIRMA Lokomotif, Yolcu Vagonu, Yük Vagonu gibi çeşitli demiryolu araçlarını bulundukları ray istikametinden farklı bir istikamette olan yan raylara aktarımını sağlayan makinelerdir. VYK-01 hareketli taşıma köprüsü, kontrol kabini ve çektirme vincinden oluşmaktadır.

Üzerinde toplamda 10 adet teker bulunduran VYK-01 çift motordan aldığı güçle ray üzerinde hareketini gerçekleştirir. VYK-01’de yer alan tekerler ve bunların bağlandığı teker dingileri özel alaşımlı çelik malzemeden imal edilmiş olup teker yüzeyleri ayrıca ısıl işleme tabi tutulmaktadır.

Yan kaydırma platformunun kumanda bölümünde hızlanma, yavaşlama ve durdurma tertibatları gibi işlemler joystick kumanda ile yapılmaktadır.
VYK-01’in tam ray hizalarında durabilmesi için ray yollarına gelmeden hızı azaltılarak duracağı noktaya yakın bir yerde Plaktorna durur ve mesafe ölçerler vasıtası ile kontrol paneline bilgi gönderilir. Operatör kontrol odasından elektromekanik kilitleme sistemini devreye alarak hizalamayı gerçekleştirir.

Kaydırma platformu üzerinde yer alan kontrol kabini çelik profillerden imal edilmiş olup, kabin üzerinde anahtarla kilitlenebilen kapı ve uygun görüş açısı sunan cam pencereler bulunmaktadır.
Platform üzerinde sesli uyarı ikaz ışıkları ve hareket zili bulunmaktadır. Ayrıca platform üzerinde ve kontrol kabininde gece çalışmalarında kullanılmak üzere yeterli düzeyde ışıklandırma bulunmaktadır.
Platform köprüsü üzerinde ve operatör kontrol kabininde tehlikeli durumlarda kullanılması için acil stop butonları yerleştirilmiştir.
 

MODEL  VYK-01 
ENERJİ BESLEME 380 Volt AC / 50 Hz
MAKSİMUM TAŞIMA KAPASİTESİ 160 TON
HAREKET TİPİ ELEKTROMEKANİK
HAREKET MOTORU 2 X 5,5 KW(FRENLİ)
TOPLAM MOTOR GÜCÜ 11 KW
ÇALIŞMA SÜRESİ  SÜRESİZ
ÇALIŞMA RAYI AÇIKLIĞI 1435 MM(STANDART ÖLÇÜ)
KÖPRÜ GENİŞLİĞİ 3400 MM
KÖPRÜ Uzunluğu 23000 mm
KÖPRÜ ÜZERİNDE KULLANILAN RAY TİPİ S49
(isteğe göre değişkenlik gösterir)
KÖPRÜ HAREKET HIZI AYARLANABİLİR.(HIZ KONTROLLÜ)
GÜVENLİK BARİYERLİ YÜRÜYÜŞ YOLLARI MEVCUT
OPERATÖR KABİNİ MEVCUT 
ÇEKTİRME VİNCİ MEVCUT
KÖPRÜ ÜZERİ SESLİ UYARI İKAZ VE IŞIKLARI MEVCUT
BOYA RAL 1004
(isteğe göre değişkenlik gösterir)
BOYA UYGULAMASI ASTAR ÜZERİ POLİÜRETAN BOYA
YERİNDE KURULUM MEVCUT
YERİNDE OPERATÖR EĞİTİMİ MEVCUT
GARANTİ 24 AY
YEDEK PARÇA TEMİN GARANTİSİ 120 AY
BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ
/ @raymaksan / @facebook/raymaksan

Bize Ulaşın

"Her Daim En İyisi"

  • Kayalar Mah. 6029 Sk. No:4 MERKEZEFENDİ DENİZLİ / TÜRKİYE
  • +90 258 371 15 65
  • info@raymaksan.com
  • Pazartesi - Cuma: 08.00 - 18.00
    Cumartesi: 08.00 - 16.00
    Pazar: Kapalı